Про професію кранівника

 


Хто такий кранівник?

Це ті -  що не бояться  високої висоти, холоднокровні, витривалі, це ті -  що володіють відмінним зором, точним окоміром, це ті -  уважні, бережливі і відповідальні люди.

У дитячій уяві професія кранівника знаходиться десь по середині між космонавтом і продавцем морозива. Робота в кабіні на висоті пташиного польоту манить, здається романтичною і захоплює дух.

Хочеться забратися туди, посмикати всякі важелі і покерувати педалями. Але дитяче захоплення проходить, і в дорослому житті ми мало замислюємося над тим, наскільки це складна і важлива робота.

Професія кранівника – це покликання. Звичайно, скажете Ви, для того, щоб стати кранівником, не потрібно володіти серйозною кваліфікацією, все береться навичками. Як в управлінні автомобілем – важелі, кнопки і відповідність дій. Головне – щоб голова була на плечах, і тоді кранівником може стати будь-яка людина. Але потрібно бути дійсно творчою людиною, а може бути, й трішки, поетом в душі. Адже твоє робоче місце – це небо, а професія схожа на професію пілота. Управляючи величезною машиною, кранівники піднімають величезні плити, ємності з бетоном і інші будівельні матеріали вагою в декілька тон. Всього лише одним зусиллям і поворотом важеля. 


Коментарі